Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Nowy wspaniały świat - streszczenie

„jak mięso”. Powiedział jej, że zachowali się jak niedojrzałe emocjonalnie dzieci, które zamiast budować uczucie, od razu zniszczyli je seksem. Dla Leniny jednak wszystko było w porządku. Nie znała innych form zachowań.


§2

Bernard wszedł do gabinetu dyrektora RiW prosząc o podpis na przepustce. Ten zdziwił się trochę na chęć wizyty w rezerwacie w Nowym Meksyku, postawił jednak dwie literki na kartce, jako że widniała tam już zgoda od Mustafy Monda.


Powiedział, że sam kiedyś się tam wybrał. Była z nim dziewczyna, beta-minus. Okropny upał i duchota spowodowały, że zdrzemnęli się po posiłku. Gdy się obudził kobiety nie było przy nim. Tymczasem rozszalała się wielka burza, konie pouciekały, on sam zranił się w kolano. Próbował jej szukać, ale nadaremnie. Pomyślał, że może sama wróciła do hotelu. Doszedł tam jakoś o własnych siłach, a gdy okazało się, że i tam nie ma dziewczyny, rozpoczęto poszukiwania. Jednak nigdy jej nie odnaleziono.
Dyrektor podkreśla jednak, że nie łączyła go z kobietą żadna więź emocjonalna.


Wieczorem Bernard zrelacjonował wizytę Helmholtzowi. Trochę je ubarwił, co jednak przyjaciel od razu zauważył, jednak nie powiedział na ten temat ani słowa.


§3

Bernard i Lenina dostali się do Nowego Meksyku bez przeszkód; lot opóźnił się o zaledwie czterdzieści sześć sekund. Spali w Santa Fe, hotel był wyposażony we wszystkie możliwe udogodnienia, co zachwyciło dziewczynę. Marks uprzedził ją, że nie będzie tego w rezerwacie i radził zostać, jeśli nie czuje się ona na siłach. Ta jednak trwała twardo przy swoim.


Rano udali się do dyrektora rezerwatu, który zaczął mówić o panujących zasadach i niebezpieczeństwach. Znudzona Lenina połknęła somę. Bernardowi natomiast przypomniało się, że nie zakręcił wody kolońskiej. Był to spory wydatek, gdyż ulatnianie się zapachu nabijało